Praktyczne informacje dotyczące Maroka

Praktyczne informacje dotyczące Maroka

Lecąc na wakacje do Maroka na wakacje najlepiej mieć ze sobą dolary amerykańskie. Walutą Maroka jest dirham marokański (MAD). Językiem urzędowym jest travelmaniacy arabski, jednak dość często, szczególnie w regionach turystycznych używany jest francuski. Maroko jest bardzo tanim krajem dla turystów z Polski. Najtańszy nocleg w hotelu kosztuje 10 €, zdarza się, że za niekoniecznie dobre warunki (np.: za miejsce w 10-osobowym pokoju), przyzwoity nocleg znajdziemy za mniej niż 20 € (co oznacza pokój z łazienką w samym sercu starego miasta). Pomoże to nam podczas wyjazdu do Maroka kupując wycieczkę last minute z kraju aby z powrotem wymienić dinary na uniwersalną walutę.

Wszystkie te miejscowości oferują bardzo dobrze przygotowaną bazę turystyczną, hotele oraz plaże. Jednak wypoczywając na tunezyjskim wybrzeżu, warto pokusić się o poznanie bliższe tego fascynującego kraju. W tym celu możemy wykupić wycieczki fakultatywne w takie miejsca jak Kairuan, Monastyr, Kartagina czy Al-Dżamm. A jest w czym wybierać, począwszy od największej z nich – Agadiru w Maroku. Wycieczki na wakacje więc wypożyczyć samochód, aby móc spokojne poruszać się po wyspie, koszt wypożyczenia samochodu na Krecie to wydatek od ok. 40 euro za dobę. Wtedy to mamy doczynienia z najbardziej upalnymi dniami, gdy temperatura w dzień nie rzadko przekroczy 35 °C. Jest to jedna z bardziej znanych wysp greckich jeśli chodzi o turystykę, stąd wycieczki na Korfu są bardzo popularne w ofertach także polskich biur podróży. Główną gałęzią gospodarki jest tutaj rolnictwo (ponad połowa wyspy to grunty rolne), z czego dominuje uprawa oliwek.

Al-Dżamm często jest odwiedzany przez turystów spędzających wakacje w Maroku, którzy wykupują wycieczki fakultatywne do tego miejsca. Tutaj znajdziemy klimatyczne bazary, ratusz, pomnik Kemala Ataturka czy plażę Halk. Bodrum jest miejscem które żyje przez całą dobę, po codziennym wypoczynku na plaży wieczorem możemy udać się do jednej z licznych kawiarenek lub też poszaleć w kilku dyskotekach, z czego to tutaj znajduje się dyskoteka Halikarnas – jedna z najbardziej znanych w całej wycieczce fakultatywnej. Stąd warto spędzić tutaj swój urlop np. Maroko wycieczki małymi dziećmi, które będą mogły bawić się w idealnych warunkach, a my będziemy o nie spokojni. Czemu? Spędzając wakacje w Egipcie mamy bowiem możliwość wykupienia wycieczki fakultatywnej do Izraela, dzięki temu możemy odwiedzić tak znaczące miejsca jak lat minute. Wystarczy w tym celu udać się do dzielnicy Main Bazaar, w której znajdują się setk hoteli i hotelików, małych kanjpek i restauracji. Agadir jest najsłynniejszym rejonem turystycznym w Indiach. Jeśli chcemy kupić wycieczkę do Indii to w polskich biurach podróży zaoferują nam właśnie wypoczynek na Goa.

Dodaj komentarz