Teneryfa – natura i rozrywka w jednym

Teneryfa – natura i rozrywka w jednym

Atrakcje Teneryfy

Teneryfa ma wiele atrakcji do zaoferowania. W każdym jej zakątku znajduje się coś ciekawego do zobaczenia. Większość atrakcji została stworzona właśnie dla turystów. Jednak jeżeli zależy ci na obcowaniu z naturą, poznaniu lokalnych zwyczajów to również będziesz usatysfakcjonowany.

Coś dla miłośników przyrody

Teneryfa oferuje rozrywki zarówno dla tych, którzy chcą zabawić się w nocnych lokalach – szczególnie południowa część Teneryfy – jak i dla rodzin z dziećmi, dla których w głównej mierze powstały aqua parki oraz ogrody zoologiczne. Miłośnicy przyrody oraz górskiego trekkingu też odnajdą na tej wyspie coś dla siebie, czekają tu na nich specjalnie przygotowane ścieżki i szlaki turystyczne o różnych poziomach trudności. Ponadto prawie 400 km wybrzeża i licznych plaż dostarcza miejsca do uprawiania wszelkich sportów wodnych.

Największą atrakcją Teneryfy jest jej naturalne bogactwo przyrodnicze. W samym centrum wyspy jest umiejscowiony najwyższy szczyt Hiszpanii i zarazem wulkan – Teide (3718 m.n.p.m). Jest on położony na terenie parku narodowego Parque Nacional de Las Canadas del Teide. Na wulkan można dostać się, m. in za pomocą kolejki górskiej, która startuje z poziomu 2356 metrów.

Z górnej stacji kolejki linowej mamy do wyboru różne drogi, by dalej kontynuować wędrówkę. Jedna z nich prowadzi na sam szczyt (Telesforo Bravo), drugą dotrzemy na punkt widokowy Mirador de la Fortaleza, skąd podziwiać można dolinę La Orotava oraz góry Anaga. Jeszcze inna prowadzi do punktu widokowego Mirador Pico Viejo, z którego widać ostatnią wulkaniczną działalność tego masywu. W parku narodowym znajdują się również szlaki do turystyki pieszej, wyznaczone tak, by po drodze podziwiać księżycowy krajobraz oraz pustkowia skalne.

Teneryfa – natura i rozrywka w jednym

Południowa część wyspy to głównie hotele i atrakcje przygotowane dla turystów. Nie brakuje tu parków rozrywki, zarówno tych wodnych, jak z dzikimi zwierzętami. Najbardziej znanym na całej Teneryfie jest aquapark Siam Park – największy wodny park w Europie. Znajdują się tu zjeżdżalnie, leniwa rzeczka czy sztuczne fale w basenie. Zapewnia to zabawę dla całej rodziny.

Niedaleko Siam Parku usytuowany jest kolejny park ze zjeżdżalniami – Aqualand, który jest mniejszy, ale są w nim występy delfinów. W niedalekiej odległości jest także Jungle Park, gdzie na ogromnej powierzchni można oglądać dzikie krokodyle, lwy i małpy, przechodząc po drewnianych i wiszących mostkach. Do tego odbywają się tu pokazy tresury ptactwa, m.in. orłów, sępów i innych drapieżnych przedstawicieli gatunku.

Dodaj komentarz