Tęsknisz za słońcem? Sprawdź, które ciepłe kraje polecają się na urlop w pierwszej połowie roku!

Tęsknisz za słońcem? Sprawdź, które ciepłe kraje polecają się na urlop w pierwszej połowie roku!

Zimowa szaruga, co i raz okraszana śniegiem, przeplatająca się z iście deszczową i jesienną pogodą, nie są atrakcyjną perspektywą na urlop. Nie oznacza to jednak, że o tej porze nie możesz wypocząć w przyjemnej aurze, owianej ciepłym słońcem! Tym bardziej że są miejsca, których wyższe temperatury, nie opuszczają przez cały rok. Sprawdź zatem, gdzie warto wybrać się na wakacje w pierwszej połowie roku i zaplanuj swój wymarzony urlop!

Fascynujący i atrakcyjny Egipt!

Nie da się ukryć, że Egipt jest dla Europejczyków niezwykle popularnym kierunkiem na wakacje i to właściwie przez cały rok. Fascynujące zabytki z najodleglejszych epok, takie jak chociażby piramidy, pustynie, szmaragdowe morze, zawsze dopisująca pogoda, a na dokładkę atrakcyjne ceny! Tyle chyba wystarczy, by odwiedzić ten afrykański kraj, choćby w marcu. Już o tej porze roku, średnia temperatura powietrza sięga w Egipcie 25°C. W kolejnych miesiącach, pogoda rozkręca się do iście egzotycznych temperatur.

Perełka Karaibów: Dominikana!

Ogromne białe plaże, ciepłe, przejrzyste Morze Karaibskie, palmy kokosowe, no i cudowna pogoda, to właśnie tego możemy spodziewać się na Dominikanie. Należy też wspomnieć o licznych na tej wyspie wodospadach, jeziorach, grotach i jaskiniach. Do tego zderzenie z fascynującą latynoską kulturą. W tym miejscu zdecydowanie czas zwalnia, a rajski wypoczynek, pozwala maksymalnie się zresetować. W jeszcze zimowej dla nas porze, czyli w marcu średnia temperatura na Dominikanie sięga 29°C w ciągu dnia!

Zachwycająca Sri Lanka!

To miejsce licznych atrakcji i doskonałej pogody przez cały rok. Masa zachwycających zabytków, piaszczyste plaże i liczne rafy koralowe, czyli wszystko, czego poszukują miłośnicy podróży, znajduje się właśnie na Sri Lance. Charakterystyczne dla wyspy jest jej zielone centrum porośnięte plantacjami herbaty, które po prostu trzeba zobaczyć. Do tego wyjątkowa gościnność i doskonałe jedzenie. Pogoda, jakiej można się spodziewać na Sri Lance już w pierwszej połowie roku to około 31°C w dzień.

Rajski zakątek Indonezji, czyli Bali!

Ta przepiękna, egzotyczna wyspa, przyciąga turystów z całego świata. Jeśli marzysz o tropikach, tu je spotkasz przez cały rok. To miejsce o wspaniałych walorach naturalnych: pięknych plażach i tropikalnych lasach, ale również o charakterystycznej, fascynującej sztuce. To zdecydowanie wyspa tysięcy świątyń i jeszcze większej ilości kapliczek. Zwiedzić tu można, również dawne, królewskie pałace wodne. Średnie temperatura na Bali w pierwszej połowie roku to 31°C w ciągu dnia.

Dodaj komentarz